Online archiv

Havelka, Jiří: Karel byl člověkem svobodným, Loutkář 1/2018, s. 97

Laudatio funebris, které zaznělo na církevním rozloučení s profesorem Karlem Makonjem, konaném 10. ledna ve zcela zapl-něném pražském kostele svatého Antonína Paduánského, přednesl vedoucí katedry alternativního a loutkového divadla Jiří Havelka. Karel Makonj na KALDu dlouhé roky pedagogicky působil a výraz-ně ovlivnil nejen desítky svých posluchačů, ale i celkový diskurs uvažování o současném loutkovém divadle. (red)

Myslím, že všem, kteří jsme se tady dnes sešli, je jasné, že nejméně patetický a nejvíce sarkastický by v tuto chvíli a v této situaci byl sám Karel Makonj. Nemám v úmyslu s ním v tomto ohledu soutěžit. Rád bych se svou krátkou vzpomínkou pokusil rozšířit ty nejtradič-nějších asociace spojované s Karlem Makonjem – tedy cigarety, ka-pesní popelníček a právě humor – o některé další dimenze. Půjde samozřejmě o čistě osobní pohled, každý z nás by určitě zmínil a položil důraz na …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.