Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Císař, Jan: Teoretik , Loutkář 1/2018, s. 94–96

A měl bych ještě dodat: Skvělý teoretik loutkového divadla a neméně dobrý praktik-tvůrce. Neboť to všechno o Karlu Makonjovi platí, dokonce nenapsat to by byla zásadní chyba.

Nicméně i tak – jsou to pořád jenom slova a připadá mně, že je to krutá absurdita, když je píšu o svém zemřelém žáku a snažím se alespoň v něčem zachytit jeho teoretické dílo. Ostatně: proto také budu v tomto článku mluvit o Karlovi, neboť ten zvláštní vztah plný úcty a uznání jsme si trvale zachovali. Byl to ovšem zvláštní žák. Už jsem jednou napsal – v krátkém úvodu ke knížce shrnující Karlovy teoretické a kritické studie pod příznačným názvem Od loutky k subjektu – že se mne jednou zeptal, zda jako student loutkářství může chodit do mého dramaturgického semináře na katedře činohry. A tak se Karel stal jakýmsi demiurgem mého zájmu o loutky. Neboť velmi brzy se ukázalo, že to, co jej zajímá, je vyprávění – ch…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.