Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Festival divadelních zázraků, Loutkář 1/2018, s. 86–89

Mezinárodní Festival of Wonder, který se koná v malebném dánském městě Silkeborg (loňský ročník se uskutečnil ve dnech 9.–12. 11. 2017), je koncipovaný jako bienále. Podle dostupných ohlasů i počtu hostí pozvaných z celého světa je jedním z nejrespektovanějších festivalů v Evropě zaměřených na loutkové divadlo.

První ročník festivalu se uskutečnil v roce 1986 a až do roku 1999 se konal každoročně. Dramaturgie nesoutěžní přehlídky je poměrně eklektická, byť má dopředu vytyčené téma. Letos to bylo loutkové divadlo a živě hraná hudba, ale popravdě se to týkalo víceméně jen úvodní inscenace Moondog v režii Anette Dabsové (Schauspielhaus, Bochum). Ta kombinuje pohyb obrovské loutky psa a koncert sestávající z písní newyorského pouličního umělce Louise Thomase Hardina a podrobněji jsem o ní psala již v souvislosti s mezinárodním festivalem FIDENA (Loutkář 2/2016, s. 76–79).

Silkeborská přehlídka z…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.