Online archiv

Vondráková, Adéla: Workshop Agnés Limbosové: loutky vs. objekty, Loutkář 1/2018, s. 80–81

Ne nadarmo se DAMU přezdívá Bradavice. Studenti se v budově zorientují zpravidla těsně před absolutoriem a do té doby s neutuchajícím nadšením objevují nejen nové a nové (menší a menší) učebny, ale i celé trakty, schodiště a dosud neobjevené katedry. Kromě toho se tu občas dějí i dost zvláštní a zajímavé věci.

Prezentace výsledků workshopu s Agnès Limbosovou se konala v jiné místnosti, než bylo avizováno, a nikdo netušil kde. Jedna z vlastností kouzelných světů ale je, že vše se v pravý čas prostě zjeví. Všechny učebny DAMU jsou „Komnatou nejvyšší potřeby“ – pokud člověk dostatečně dlouho hledá, najde, co potřebuje (ať už je to cokoliv).

V učebně R111 bylo tentokrát skutečně pozoruhodné množství pozoruhodných věcí. Zadní část místnosti zaplnily stoly s bizarními nesourodými kousky, hračkami, vycpanými zvířaty, různými přístroji, dekorativními předměty a úplně obyčejnými opotřebov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.