Online archiv

Vondráková, Adéla: Objekty nehledám, to ony hledají mne, Loutkář 1/2018, s. 78–79

V listopadu loňského roku proběhl na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU workshop s Agnés Limbosovou, jednou z vůdčích osobností théâtre d’objets (objektového/předmětového divadla, v textu ponecháno bez překladu, pozn. aut.). Je to nesmírně charismatická dáma, ze které vyzařuje vřelá přátelskost v souladu s jakousi sveřepou neohrožeností.

Jak se vám na pražské škole líbí?

Je to tu skvělé. Učívám na různých školách, ale tady jsem poprvé. Pracuji s druhým ročníkem, je to mix herců, režisérů a scénografů a učím také studenty Erasmu. Théâtre d’objets sice znají, ale ne tak, jak ho vnímám já. Dostávají se do toho pomalu, ale už se to blíží.

A co je tedy pro vás théâtre d’objets?

Abychom se zorientovali v kontextu – théâtre d’objets bylo pojmenováno před více než třiceti lety lidmi z Théâtre de Cuisine z Marseille, z Le Vélo Théâtre z města Apt a z Théâtre Man…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.