Online archiv

Drtina, Michal: Nejsem despota, snažím se žáky pouze provokovat, Loutkář 1/2018, s. 72–74

Herečka, režisérka, osvětlovačka, zvukařka, ale především skvělá pedagožka s neutuchající energií, pronikavým pohledem i hlasem. Je mámou svým třem synům a divadelní mámou mnohým žákům literárně-dramatického kroužku Základní umělecké školy F. A. Šporka v Jaroměři, ke kterým je přísná, ale spravedlivá.

S tvými soubory se v posledních letech pravidelně potkáváme na národních přehlídkách mladého, netradičního i loutkového divadla. To je v Jaroměři tolik talentovaných dětí?

Myslím, že jsou v Jaroměři děti stejné jako všude jinde. Ale asi mám štěstí, že v dramaťáku zůstávají ty, které to baví a mají chuť pracovat a objevovat. Já se pouze snažím jim pro to objevování připravit podmínky a co nejlépe je vést, a to především k rozhodnutí. Mám zásadu, že na tom, co budou zkoušet, jakým tématem se budou zabývat, se musí především všichni shodnout. Snažím se, aby k sobě byli všichn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.