Online archiv

Davidová, Eva: Loutkami vyšperkuji skoro každou inscenaci, Loutkář 1/2018, s. 69–71

Vlastimil Peška působí jako umělecký šéf a ředitel brněnského Divadla Radost už od roku 1994. Píše scénáře, dramatizuje, vytváří hudbu, režíruje a hraje. Co je podstatou divadla pro děti a mládež v jeho pojetí? A jaké místo v něm zaujímají loutky?

Propagujete ve své koncepci divadla pro děti a mládež stále pojetí „hudebně zábavného divadla“?

Ano. Já říkám, že tvořím principem lidového divadla, ale na výsostné umělecké úrovni. To znamená, že to divadlo je dostupné všem sociálním vrstvám a že hrajeme pro děti – dneska už od jednoho roku – dejme tomu až do sta let, protože dětskou dušičku si zachovávají i dospělí.

Repertoár zábavného divadla teď v podstatě v Brně nedělá nikdo, takže je to díra na trhu. My jsme samozřejmě Magistrátem města Brna určeni především k tvorbě pro děti a pro mládež, ale hrajeme i pro dospělé diváky. Letos jsme třeba udělali Festival Radosti jako přehl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.