Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Kunderová, Radka: U Esmeraldy s babičkou, Loutkář 1/2018, s. 54–55

Jako byste na chvíli pobyli s vlastní babičkou. Která už umřela. Cítíte její vůni, dotek, slyšíte její hlas. Ozývají se všedností přehlušované výčitky: Věnovali jste se jí dost? Neměli jste volat častěji? Proč jste to letos ke hrobu zase nestihli?

Představení tří mladých divadelnic Přijdu včera se napojí na vaše vlastní vzpomínky, a i když se mu nedaří ve všem, dojem intimního setkání ne s jejich, ale s vlastními zemřelými blízkými přetrvá.

Ve zšeřelé Sklepní scéně Centra experimentálního divadla v Brně je v únorovou sobotu přidušené teplo. Vesměs mladí diváci navzdory komornosti prostoru jen tak tak navodí dojem únosné návštěvy. Herečky mají během představení co dělat, aby sporadické publikum přes jeho očividnou vstřícnost a bezprostřední blízkost vytrhly z ospalé letargie. Je až obdivuhodné, že si dlouho drží svou říznou groteskní energii a svižně zasazují pointy, i když se skoro…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.