Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Zábava nejen pro teenagery, Loutkář 1/2018, s. 52–53

Naivní divadlo se tentokrát pustilo do odvážného počinu – připravilo současnou hru pro náctileté. Přilákat tuto věkovou skupinu do divadla, zejména tam, co se normálně hraje loutkami pro prťata, to chce skutečně dobrý nápad. Hra Šimona Olivětína Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy svůj cíl splnila.

Za pseudonymem Šimona Olivětína se skrývá jméno vědce a dramatika René Levínského. Jeho dramatické texty mívají lehkost, vtip, nevyhýbají se skutečnému životu a jeho všemožným neobratnostem a trapnostem či brutalitám. Vyznačují se jazykovou brilantností a schopností zachytit ve zdánlivě jednoduchých až primitivních podmínkách hlubší témata. Levínský se ve své vědecké kariéře zabývá teorií kooperativních a evolučních her a je členem světové Game Theory Society – lze-li tedy věřit informaci, kterou o sobě autor uvádí na webu Národního divadla. Zdá se, že předpoklad napsat zábavnou di…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.