Online archiv

Blecha, Jaroslav: Z lásky ke dřevu, Loutkář 1/2018, s. 4–7

Osobností čísla jsme tentokrát zvolili jedinečného scénografa, technologa a řezbáře Františka Vítka – a to i s ohledem na letošní významné jubileum královéhradeckého Divadla DRAK, s nímž je neodmyslitelně spjat. Rozhovor s ním se ovšem nemohl obejít bez zapojení Věry Říčařové, protože jsou stejně nerozluční jako mýtičtí Filémón a Baucis. (red)

Věru a Františka Vítkovy jsem dlouhou dobu znal díky své profesi historika loutkového divadla coby významné tvůrce a náš vztah se odvíjel v odborné rovině. Osobně jsme se více sblížili až v roce 2010, kdy jsem jim shodou okolností pomáhal s brněnskou produkcí představení inscenace Skřet půlnoc levou vzhůru vznes. Od té doby jsem je mnohokrát navštívil v jejich přívětivém bytě plném neuvěřitelně pozitivní energie. Byly to návštěvy nevšední, během nichž jsem objevoval stále něco nového, poznával skryté prameny Věřina a Františkova životního kré…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.