Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Drtina, Michal: Dětské fantazii dospělí nerozumí, Loutkář 4/2017, s. 76

Divadlo Rozmanitostí si jako první premiéru letošní sezony připravilo inscenaci Pozor, děti, přijela k nám pouť! v režii Jiřího Ondry. Dramaturgicky na ní spolupracovala Helena Kebrtová. Hra je určena pro děti od deseti let a byla zařazena do repertoáru na základě úspěšného uvedení inscenační skici v rámci projektu Trojčtení v roce 2015.

Napsal ji britský autor her pro děti Mike Kenny, který je pro svoji dramatickou činnost pro mládež v Británii uznávaný a obdržel několik cen. Periodikum Independent jej zařadilo mezi první desítku nejlepších žijících britských dramatiků. Je autorem originálních her a mnoha adaptací klasických pohádek, mezi něž se řadí například Popelka, Kráska a zvíře, Jeníček a Mařenka a další, které se s úspěchem hrají po celém světě.

Příběh hry Pozor, děti, přijela k nám pouť! začíná v dětském pokoji, který na horizontu uzavírá velká stěna s prosklenými dveřmi. Před…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.