Online archiv

Kopecká, Anya: České stopy v Austrálii, Loutkář 4/2017, s. 62–65

Spolupráce Divadla DRAK a Spare Parts Puppet Theatre

Tato studie se věnuje spolupráci královéhradeckého Divadla DRAK, především pak režiséra Josefa Krofty a scénografa Petra Matáska1 a o něco později scénografa Marka Zákosteleckého,2 s perthským Spare Parts Puppet Theatre (Loutkové divadlo Náhradní díly, dále SPPT). Kromě několika workshopů, které pro místní umělce v Austrálii vedli, spolupracovali s uměleckým vedoucím Peterem Lyndonem Wilsonem a Noriko Nishimotovou na čtyřech inscenacích.

Overtura: Josef Krofta a Kalevala

Dramaturg Miloslav Klíma vzpomíná: Kdysi došlo k historické schůzce, při níž Josef Krofta potkal Kalevalu. Chystal se totiž na setkání se skupinkou finských divadelníků a kamarádi ho vybavovali znalostmi finské literatury a padla také zmínka o Kalevale, jakožto základním finském eposu. Soubor divadla z Tampere se této možnosti chytil okamžitě. A tak si s Kroftou plácli. Kolegové pak s velkým g…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.