Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Současné australské loutkářství, Loutkář 4/2017, s. 60–61

Richard Bradshaw, mistr stínového divadla, platí za doyena australského loutkářství. Kromě toho, že nám laskavě poskytl svou studii o dějinách australského loutkářství, kterou napsal pro mezinárodní loutkářskou encyklopedii, svolil odpovědět na otázky ohledně současné australské tvorby a vazeb na české umělce.

Kolik je dnes v Austrálii přibližně profesionálních loutkových divadel? Jsou v tomto ohledu velké rozdíly mezi loutkářstvím v jednotlivých státech a teritoriích?

Klíčové soubory jsou čtyři: Terrapin Theatre (Hobart, Tasmánie), Dead Puppet Society (Brisbane, Queensland), Erth Visual and Physical Inc. (Sydney, Austrálie) a Spare Parts Puppet Theatre ve Fremantlu (poblíž Perthu v západní Austrálii); poslední jmenované má více vazeb i s jinými společnostmi, ostatní soubory mají tendence se od hlavní loutkářské komunity poněkud distancovat. Město s nejpočetnější loutkovou aktivitou je určitě Melbourne …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.