Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Makonj, Karel: Peter Schumann bezelstný, Loutkář 4/2017, s. 52

V kapitole věnované slavnému americkému souboru Bread and Puppet Theatre si dovolíme vrátit se v čase a zalistovat Loutkářem z roku 1988, kde vyšla velice erudovaná recenze inscenace Fire (Život a smrt hasičova) uvedené v Junior klubu Na chmelnici v rámci 2. Přehlídky mladého divadla 27. 10. 1987. Autorem textu je osobnost tohoto čísla Karel Makonj a jeho postřehy o tvorbě Petera Schumanna rozhodně stojí za to číst i po třiceti letech. (red)

(…)

Jídlo bylo vždy v Schumannově tvorbě symbolem pospolitosti, vzájemného stýkání se, obdarovávání. Odtud vlastně i název divadla, neboť Schumann dává divákům představení nejen loutky, ale i chléb, skutečný domácí chleba pečený z obilí, které sám se svými spolupracovníky pěstuje na své farmě ve Vermontu. […] Bezkonfliktnost Schumannova divadla vyplývá vždy ze subjektivně nesložitého vidění objektivně složitého světa. Schumann vždy předvádí jakési moderní mýty…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.