Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Český vklad světovému loutkářství je nezpochybnitelný, Loutkář 4/2017, s. 34–35

Americká loutkářka Nancy Lohmanová Staubová se svou erudicí a organizačními schopnostmi výrazně podílela na směřování moderního amerického loutkářství. Velký dík jí patří i za propagaci českých umělců v zámoří a příležitostnou fundovanou spolupráci s časopisem Loutkář.

Jak jste se vlastně dostala k loutkovému divadlu, kterému jste zasvětila celý život?

Protože jsem odmala milovala herectví, rozhodla se moje matka, talentovaná absolventka umělecké školy, vyrobit mi několik loutek. Přesvědčila jsem ji a několik přátel, aby se mnou začali hrát na narozeninových oslavách. Tím jsem s loutkami začala. Když jsem později studovala divadelní herectví v Londýně, zhlédla jsem inscenaci Sergeje Obrazcova Neobvyklý koncert. Nevím proč, ale nikdy jsem neměla ráda role, které byly na jevišti určeny ženám, a tohle představení mi ukázalo, že loutkářství jim nabízí doslova neomezené možnosti! Tak se mi lout…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.