Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutky jsou dodnes okrajová forma, Loutkář 4/2017, s. 16–17

Koho jiného se ptát na současné trendy v britském loutkářství než sympatické dámy a zároveň špičkové loutkářské expertky Cariad Astlesové, vedoucí loutkářského oddělení na Royal Central School of Speech and Drama v Londýně a ředitelky výzkumného centra CROPP (Centre for Research into Objects and Puppets in Performance), která je v současné době také předsedkyní mezinárodní Komise UNIMA pro výzkum (Research Commission).

Jsou pro umělce ve Velké Británii loutky inspirativní i mimo svět loutkového divadla?

Ano, myslím, že došlo k velkému nárůstu zájmu o loutky ze strany „neloutkářů“, zejména ve fyzickém divadle, divadle masek, cirkusu nebo třeba kabaretu. To souvisí i s novým trendem digitálního divadla nebo práce s avatary. Loutky se v „živém“ divadle v Británii objevují často, a dokonce se těší větší vážnosti, pokud jsou „součástí“ něčeho jiného – činohry, opery nebo fyzického divadla. V …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.