Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Nejinspirativnější inscenace roku má nezapamatovatelný název, Loutkář 4/2017, s. 97–99

Po posledním představení letošního Přeletu nad loutkářským hnízdem byla jako obvykle udělena putovní cena Erik. Do Prahy ji na slavnostní vyhlášení přivezli zástupci Naivního divadla, které ji před rokem získalo za inscenaci Čechy leží u moře v režii Michaely Homolové.

Liberečtí divadelníci si ovšem zlatého Erika odvezli hned zase zpátky: inscenací roku byl totiž vyhlášen unikátní experimentální titul, tentokrát v režii Filipa Homoly, s předlouhým názvem Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých (premiéra 16. 2. 2017), určený dospívajícímu a dospělému publiku. Sluší se doplnit, že 23. listopadu byly Ostrovy ověnčeny i Cenou Divadelních novin za sezónu 2016/2017 v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo. Jak se zrodil nápad zdivadelnit výpravnou knihu Atlas odlehlých ostrovů, mi v rozhovoru objasnil režisér, herec a muzikant Filip Homola.

Byla na začátku nabídka ze strany…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.