Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Bergmannová, Pavla: Spectaculo Interesse hledající dokonalý obraz skutečného života, Loutkář 4/2017, s. 80–83

Ve dnech 1.–6. října 2017 se Ostrava stala centrem výjimečného divadelního dění. Již podvanácté se zde konal festival Spectaculo Interesse – mezinárodní soutěžní přehlídka nejvýraznějších inscenací a projektů loutkových a alternativních divadel nejen z Evropy.

Festival Spectaculo Interesse pořádá vždy jednou za dva roky ostravské Divadlo loutek. Vzhledem ke stále vzrůstajícímu zájmu nejen divadelních praktiků a teoretiků z různých koutů světa, ale i nejširší divácké veřejnosti lze říci, že si ve svém věku dospívání již získal patřičnou prestiž a směle jej můžeme nazvat jednou z nejvýznamnějších mezinárodních loutkářských akcí nejen u nás.

Zaměření a dramaturgie festivalu

Organizátoři festivalu v rámci výběru titulů záměrně nevolí konkrétní zastřešující témata. Letos je zajímala hlavně kvalita a určitá rozmanitost formy i námětů, což se adekvátně odrazilo ve velmi pestré…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.