Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Kašpárek v Egyptě díru do světa neudělal, Loutkář 4/2017, s. 72–73

První premiéra sezóny 2017/18 v Divadle Alfa se navrátila ke klasické maňáskárně a k základní postavě tradičního českého loutkového divadla. Ve hře Kašpárek a mumie doprovází veselý, všemi mastmi mazaný šibal diváky do Egypta a zpátky do Čech. Plzeňská inscenace je ukázkou toho, že ne každý návrat musí být šťastný a úspěšný, přestože je zdařilý.

Alfa nastudovala v posledních patnácti letech minimálně čtyři iluzivní maňáskové inscenace: Tři mušketýry na motivy Alexandra Dumase (2006), grotesku CHA CHA CHA aneb Charlie Chaplin a jiná cháska podle synopse Víta Peřiny (2015) a již zderniérovanou inscenaci Kašpárek a indiáni podle textu Jiřího Skovajsi (2007). A právě na ni nepřímo navazuje Skovajsův nový příběh Kašpárek a mumie. Všechny tyto maňáskové plzeňské inscenace spojují osobnosti režiséra Tomáše Dvořáka, výtvarníka Ivana Nesvedy, dramaturga Pavla Vašíčka a dále paravánová sc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.