Online archiv

Vondráková, Adéla: Poslední premiéra v Lampionu pod vedením Braňa Mazúcha, Loutkář 4/2017, s. 66–69

V kladenském Divadle Lampion je toho nového mnoho. Začněme ale zatím nejnovější inscenací Mijoko a hvězda, s níž do Středočeského kraje vnikl závan tajemného východu.

Pohádky, které si běžně vyprávějí v Japonsku, nám připadají velmi exotické. To proto, že Japonsko je tak daleko, že zde i lidé žijí v jakoby zcela jiném světě. To se píše v programu inscenace, jak ale ve skutečnosti tento vzdálený svět na jevišti vypadá?

Lampion je jedna z těch scén, které se rády otevírají novým tvůrcům vstupujícím do světa divadla pro dětského diváka. Třeba před rokem tu ve svém režijním debutu (mimo půdu školy) uvedla na scénu Záhadu hlavolamu Tereza Volánková. Tentokrát do Lampionu zavítal tvůrce sice ostřílený, ale známější pro svůj alternativní přístup k divadlu než pro zálibu v tvorbě pro dětského diváka – Tomáš Procházka. Mijoko a hvězda nicméně není úplně první inscenací pro děti, kterou …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.