Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Šotkovská, Jitka: Nesnesitelná těžkost hadrového bytí, Loutkář 4/2017, s. 23–23

Fred se jednoho rána probudí a zjistí, že není člověk, ale loutka. Přesněji řečeno drobný hadrový manekýn bez vlasů a obličejových rysů. To je výchozí situace britské inscenace Meet Fred (Seznamte se, Fred), která se stala neokázalým, ale o to působivějším vrcholem mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno 2017.

Inscenace vznikla v koprodukci nejen u nás dobře známého loutkářského souboru Blind Summit a divadelní společnosti Hijinx, profesionálního souboru z Cardiffu zapojujícího herce s poruchami učení. S technickou bravurou, divadelní nápaditostí a emocionální jímavostí se rozehrává everymanovský příběh o outsiderství, snaze žít normálním životem a touze splnit si své sny. Zároveň v duchu shakespearovského „celý svět je divadlo“ inscenace tematizuje samu divadelnost.

Fred totiž poté, co si se zděšením uvědomí, že je loutka, která ke svému „životu“ potřebuje na způsob divadla bunraku hned tři v…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.