Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Faltýnek, Vilém: Emil Havlík ústně podaný, Loutkář 3/2017, s. 111

Míša Havlík není jen výtečný a vzdělaný loutkář, ale dnes už také pamětník, a to nejen formování našeho moderního loutkového divadla, ale i proměny postojů lidí, kteří s ním spolupracovali a museli se často přizpůsobovat době i jejím dramatickým proměnám. Právě jeho životní zážitky a vědomí dobových souvislostí byly základem vzpomínání, které s ním v rámci projektu orální historie českého divadla natočil pro dokumentaci Institutu umění – Divadelního ústavu Vilém Faltýnek. (nm)

Loutkoherce Emila Havlíka jsem při práci na jevišti vidět nemohl. V roce 1989, kdy odcházel do penze ze své celoživotní štace v Ústředním loutkovém divadle, jsem se na Vysočině připravoval k maturitě. ÚLD k nám nezajíždělo a od nás bylo zase blíž do Brna. Naše cesty se protnuly v Praze až o téměř třicet let později, a to díky projektu Orální historie českého divadla Institutu umění – Divadelního ústavu. …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.