Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Brandesky, Joe: Petr Matásek – přítel a kolega, Loutkář 3/2017, s. 103

Velice mě zarmoutilo, když jsem se dozvěděl o úmrtí Petra Matáska. Petr byl nejen velmi talentovaný kolega, kterého znal celý svět pro jeho umělecké nadání, ale také dobrý přítel a učitel našich studentů na Státní univerzitě v Ohiu (OSU). Protože jsem znal jeho práci se studenty různých zemí, včetně Spojených států, napadlo mě poprosit ho, jestli by se nemohl o svůj talent podělit i v Ohiu. S našimi studenty se poprvé setkal v Praze, kde přednášel mé skupině na naší zahraniční návštěvě na DAMU. Jeho vstřícnost, ochota a jedinečná umělecká vize vedly až k týdennímu intenzivnímu workshopu na našem kampusu. Pro naše studenty byl velkou inspirací, a to zejména poté, co mohli vidět ukázky jeho díla na výstavě Metafora a ironie II, která putovala po celých Spojených státech. V katalogu výstavy Metafora a ironie pak byla jeho práce zdigitalizována a stala se nedílnou součástí mých kurzů o českém divadle. N…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.