Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Cvečková, Katarína: Príbeh Nového divadla alebo S chuťou tvoriť ďalej zájdeš, Loutkář 3/2017, s. 91–93

Úvod článku o Novom divadle by mohol znieť rôzne. Dala by sa spomenúť kauza okolo výberu riaditeľa Starého divadla Karola Spišáka a ďalej analyzovať situáciu, ktorá zmenou vedenia nastala a vyvrcholila až do odchodu časti súboru.

Príhodné by bolo i bilancovanie posledných rokov fungovania tohto divadla, načrtnutie dramaturgie a poetiky ako i pripomenutie významnej spolupráce súboru s Andrejom Kalinkom na inscenácii Zázraky pre Alicu (ktorá ešte dlho zostane v pamäti odbornej i bežnej verejnosti). Všetko sú to aspekty, ktoré určite ovplyvnili vznik Nového divadla a do značnej miery i začiatky jeho fungovania. V tomto období však má súbor za sebou už prvý rok existencie, viac ako jednu sezónu pôsobenia. Nemá zmysel obzerať sa späť, zbytočné je rozdúchavať bývalé kauzy. Na Nové divadlo sa už dá pokojne hľadieť triezvym a minulosťou nezaťaženým pohľadom. Napokon, tvorivá práca, ktorá za úspešnou sezónou stojí, si …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.