Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Pre mňa je to rovnaká škola ako pre študentov, Loutkář 3/2017, s. 85–87

Dlouhé roky jsem Katarínu Aulitisovou vnímala „jen“ jako nedělitelnou polovinu herecko-režijního dua pod hlavičkou veleúspěšného Divadla Piki. Zhruba od roku 2006 se však vydala – tehdy ještě společně s Ľubomírem Piktorem – režírovat do jiných souborů a dnes patří mezi nejvýraznější nejen slovenské loutkářské režisér(k)y. A světe div se, oba vstupují do angažmá!

Kdy jste se od svého muže „osamostatnila“ jako režisérka?

Divadlo Piki, napriek nie ľahkej pozícii divadelného bezdomovca, funguje prekvapivo hladko už 28 rokov. Celý ten čas sme si nielen my, ale aj recenzenti a diváci mysleli, že je to blízkosťou – umeleckou aj osobnou. Zdalo sa, že máme s Ľubom rovnakú poetiku, inklinujeme k podobným výrazovým prostriedkom, zdieľame spoločný umelecký názor, skrátka, že sme zohraný umelecký tím. Až prišlo nečakané a aj pre nás prekvapivé rozhodnutie učiť na Katedre bábkarskej tvorby VŠMU a s tým aj…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.