Online archiv

Malíková, Nina: Bábková Žilina jako potěšení pro oko i pro duši, Loutkář 3/2017, s. 82–84

Loutkářský festival v Žilině, který je koncipován jako národní přehlídka těch nejinspirativnějších a nejvýraznějších inscenací, které se na Slovensku za poslední dva roky urodily, předcházela velmi dobrá pověst. Nadšená hodnocení, která se týkala výborné dramaturgie a vysoké kvality festivalu byla výzvou přesvědčit se o jeho úrovni na vlastní oči.

A žilinský „živý festival“, jak zní podtitul Bábkové Žiliny, v tomto ohledu nezklamal a byl navíc – podle soudu pamětníků – opravdu zřejmě nejlepším ve srovnání se čtyřmi předešlými ročníky.

Historie současné Bábkové Žiliny začala v roce 2008, kdy se konal první ročník tohoto festivalu, který si de facto vyžádali slovenští loutkáři sami poté, co se Bábkarská Bystrica stala prestižním mezinárodním festivalem, na kterém je slovenská loutkářská tvorba zastoupena jen zčásti. Touha předvést své současné domácí výboje – ať už to byl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.