Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vašíček, Jakub: Miluji hru „přes něco“, Loutkář 3/2017, s. 77–81

Na Loutkářské Chrudimi, a rozhodně nejen letos, s publikem velmi rezonovala inscenace, kterou přivezl plzeňský soubor Rámus. Jeho dobrou duší, uměleckou vedoucí a spiritem agens je Zdena Vašíčková, kterou pro Loutkář vyzpovídal její syn, režisér Jakub Vašíček, jenž v Rámusu dlouhá léta také působil. (red)

Z jakého popudu ses dostala k divadlu?

Můj dědeček mě často brával do divadla a na koncerty. To mě hrozně bavilo a líbilo se mi to. Už nevím, zda se mi víc líbilo to, že já, šestiletá holčička, jdu do velkého divadla nebo na koncert, nebo jsem měla opravdu zážitek z viděného nebo slyšeného. Vůbec si ale nevybavuju, že bych kdy byla v loutkovém divadle. Jen jednou jsem viděla Hurvínka, jmenovalo se to Cirkus v divadle a byl tam samý cirkus a žádný Hurvínek. Nějak mě to nezaujalo, ani si nepamatuji, že bych jako dítě chodila do Radosti.

Na základní škole jsem byla vzorná holčička, byla jsem jedním z …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.