Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Soprová, Jana: Loutkářská Chrudim ve znamení celeru a dvou šestek, Loutkář 3/2017, s. 68–74

Začátek léta mám už několikátým rokem spojen s krásným prostředím malebného městečka Chrudimi, s impresionisticky laděnou strouhou uprostřed zeleně, vůní kávy z Kafekáry a ovšem – s loutkami všeho druhu a lidmi, kteří je obklopují a sjíždějí se každoročně do tohoto městečka, aby si tu společně užili malý divadelní svátek.

Ale on vlastně zas tak malý není. Na týden doslova obsadí celou Chrudim, možná až k nelibosti místních. Ředitel Michal Drtina mi na počátku přehlídky řekl: Celkem tu bude 112 představení, inscenací je 18 v hlavním programu, a to z 11 krajských přehlídek. Tam letos byla úroda malá, vybíralo se jen z 66 titulů, což je proti normálnímu stavu asi o 40 méně. Tak jsem měl v jednu chvíli strach, že nebude z čeho kvalitního vybrat. Ale bylo… Letos je v hlavním programu zařazen rekordní počet inscenací. A je zajímavé, že se loutkářství stále více obrací k dospělému divákovi, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.