Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Tichý, Zdeněk A.: Mateřinka na vlnách imaginace, Loutkář 3/2017, s. 63–66

Festival Mateřinka má za sebou 24. ročník, který přinesl po dvou letech další aktuální zprávu o stavu profesionálních loutkových divadel hrajících pro nejmladší publikum. Na libereckých scénách se při této příležitosti v polovině června setkaly a utkaly kromě těch domácích rovněž soubory z Belgie, Dánska, Slovenska a Slovinska.

Příběhům navzdory

Společným rysem dvou porotou nejvíce vyzdvižených inscenací – belgické Bubnuj! a liberecké Čechy leží u moře – byla sázka tvůrců na sdílení společného zážitku/prožitku účinkujících i diváků. Nejde přitom až tak (či vůbec) o vyprávění jasně čitelného příběhu, jako spíš o vytvoření nevšedního prostoru, který již svým uspořádáním boří klasické divadelní uspořádání hlediště a jeviště. Účinkující přitom nijak netlačí na pilu interakce – stačí vyslovit pár replik, vytvořit situaci či obraz, spojit je s výraznou melodií a po…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.