Online archiv

Hrdinová, Radmila: Desetkrát propíchnutá Růženka a historický rychlokurz, Loutkář 3/2017, s. 52–53

Když jsem toho květnového rána viděla, jak se schází publikum dopoledního představení v libereckém Naivním divadle, připadali mi školáci na pohádku o Šípkové Růžence trochu přerostlí. Prý čtvrtá až sedmá třída. Tak to bude boj, pomyslela jsem si skepticky.

Podle údajů Naivního divadla je inscenace K šípku s Růženkou určena pro děti prvního stupně základních škol, případně pro ty starší, kteří již mají v osnovách dějepis. K čemu ale dějepis u notoricky známé pohádky o princezně, která se dle předpovědi sudiček píchla do prstu o trn šípkové růže a prospala sto let? Právě pro těch sto let, protože Růženka se ve verzi, kterou pro Naivní divadlo napsal Vít Peřina, píchla do prstu na své osmnáctiny právě v roce 1918. A zatímco na zámku jejího otce všichni tvrdě usnuli, diváci mají šanci prožít si těch sto let, jež nás dělí od vzniku samostatného československého státu, ve zrychleném hi…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.