Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Vztah k loutkám je pozitivní, Loutkář 3/2017, s. 35–40

Koho jiného požádat o podrobnosti z historie a současnosti švýcarského loutkového divadla než dlouholetou spolupracovnici Loutkáře Hanu Ribi, která našla ve Švýcarsku svůj druhý domov. Hana Ribi -Štěpková je autorkou mnoha odborných publikací, fundovanou kurátorkou výstav a režisérkou pozoruhodných loutkových inscenací.

Kam sahají nejstarší zmínky o loutkářských aktivitách na území dnešního Švýcarska? Je zde doložená nějaká významná aktivita kočovných loutkářských rodů?

Nejstarším doloženým loutkářem Švýcarska je Heinrich Wirre z městečka Solothurn, který byl činným v letech 1558–1570. Pak už o vývoji loutkářství na území Švýcarska panuje až do počátku 20. století jen velká neznámá. Archivy měst a obcí, které udělovaly kočovným loutkářům povolení k hraní, pod tímto úhlem pohledu nebyly dosud vyhodnoceny. Všeobecně se ví, že Švýcarskem projížděli kočovní loutkáři, kteř…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.