Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: V loutkách jsem našla opravdový poklad, Loutkář 3/2017, s. 16–18

O tom, že se v českém divadle proměnilo a značně uvolnilo nazírání na loutku, jsme psali už mnohokrát. Je však tento trend vysledovatel-ný také v Německu? Na zodpovězení této otázky asi není povolanější osobnosti, než je Annette Dabsová, režisérka a ředitelka Deutsches Forum für Figurentheater a Puppenspielkunst a mezinárodní loutkář-ské přehlídky FIDENA (Figurentheater der Nationen), která součas-né divadelní dění bedlivě sleduje.

Jak se to tedy má se současným německým loutkářstvím?

Když se ohlédnu do minulosti, pak bych řekla, že se vnímání loutek v Německu jednoznačně zlepšilo. Když jsem se před dvaceti lety popr-vé začala věnovat loutkovému divadlu, mělo pachuť něčeho zapráše-ného, didaktického, nudného či dětinského. Protože jsem přišla z opery a činohry, kladla jsem si stejnou otázku – proč zrovna loutky? Netrvalo ale dlouho, než jsem pochopila, že jsem našla pravý poklad. V Německ…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.