Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Chalupová, Simona: Cesta k loutkám a život s nimi, Loutkář 3/2017, s. 10–13

V chrudimském Muzeu loutkářských kultur měla u příležitosti Světového dne loutkového divadla 21. března vernisáž výstava Věra Říčařová: Hrát si, která návštěvníkům vůbec poprvé představila volnou výtvarnou tvorbu této mimořádné loutkářky a výtvarnice. Vernisáž doprovodil i křest nové publikace z cyklu (O)hlasy žen v české kultuře věnované Věře Říčařové, z níž pochází následující rozhovor.

Chtěla jste vždy hrát s loutkami, nebo byla cesta k nim složitější?*

Když jsem končila základní školu, udělala jsem zkoušky na Průmyslovou školu keramickou v Bechyni. Keramiku jsem chtěla dělat proto, že jsem si přála něco vytvářet, ale trochu jsem podceňovala technickou stránku práce. Nebyla jsem moc dobrá. Začalo se mi líbit divadlo, i když jsem s ním neměla žádné zkušenosti. Když jsem se s tím svěřila otci, nařídil mi, že musím školu dokončit, a nechtěl o ničem jiném ani slyšet.

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.