Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

redakce: Důležité je věřit loutkám, Loutkář 2/2017, s. 78–81

Vzájemné ovlivňování amatérských a profesionálních tvůrců má v Česku velmi hluboké kořeny. Z mnoha amatérských divadelníků se posléze stávají uznávaní profesionálové, kteří se mezi amatéry vracejí jako lektoři. Jejich vzájemné ovlivňování vrcholí s koncem divadelní sezóny na Loutkářské Chrudimi, kde se setkávají nejzajímavější amatérští i profesionální tvůrci k vzájemnému šestidennímu ovlivňování v rámci workshopů, dílen, a především divadelních produkcí.

Amatérské soubory jsou k účasti na Loutkářské Chrudimi vybírány v postupovém systému. Ten započal už v průběhu březnových a dubnových víkendů, kdy se uskutečnilo jedenáct krajových postupových přehlídek amatérského loutkového divadla. V rámci těchto přehlídek bylo k vidění šestašedesát inscenací. Z nich osm obdrželo přímou nominaci do programu 66. Loutkářské Chrudimi a dalších šestnáct bylo doporučeno programové r…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.