Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Balvínová, Malvína: Animace ve frankofonních zemích, Loutkář 2/2017, s. 76–77

Nejen evropské frankofonní země, ale i Kanada patří k významným „hráčům“ na poli světové animace. Zároveň zřejmě i díky jazykové spřízněnosti vstupují tyto země často do koprodukcí a pravidelně figurují například v prestižních evropských cenách Cartoon d’Or či César, někdy i v nominacích na Oscara. A to jak s krátkometrážními, tak s celovečerními filmy.

Francouzská animace

Francie je v evropském kontextu skutečnou animační velmocí. Autoři tu mají dobré podmínky pro financování filmů, fungují zde proslulá animační studia, studenti si mohou vybrat mezi množstvím prestižních škol.

Z nejznámějších škol, kde se animace ve Francii vyučuje, můžeme jmenovat například La Poudriére, Gobelins – l’école de l’image či École d’Émile Cohl. Kateder animace je ale ve Francii mnohem více a nejsou zdaleka všechny situovány v Paříži. Studenti většinou tvoří filmy ve skupinách a pod každým snímkem je č…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.