Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Česal, Miroslav: Pavlu Vašíčkovi k abrahámovinám, Loutkář 2/2017, s. 59–65

Pavlu Vašíčkovi k abrahámovinám

(respektive k jejich 20. výročí)

Studie Miroslava Česala byla napsána v roce 1997 jako hold Pavlu Vašíčkovi k padesátinám. Tomu ale jako tehdejšímu šéfredaktorovi Loutkáře nakonec nepřišlo vhodné, aby se v časopise pod jeho vedením objevila – připadala mu při jeho vrozené skromnosti až nepatřičně oslavná. Letos Pavel Vašíček dovršil další významné životní jubileum, a tak konečně nastal čas tento brilantní text představit čtenářům. Pavel Vašíček si totiž takové veřejné laudatio bezpochyby zaslouží! (red)

Je to trochu podivné, ale když pomyslím na Pavla Vašíčka, nenaskočí mi v mysli ani režisér, ani dramaturg, byť tyto dva obory jsou v jeho tvorbě nejvýznamnější, ale kupodivu historik. Tvrdím, že je historikem bytostně, neboť kromě toho, že ovládá zpaměti všechna příslušná data, vlastní i archiv, asi jeden z největších v této republice. A podíváme-li s…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.