Online archiv

Vondráková, Adéla: Lampion rok poté, Loutkář 2/2017, s. 51–53

Bylo to loni v květnu, kdy jsem v Loutkáři psala o směřování Divadla Lampion po nástupu nového uměleckého šéfa Braňa Mazúcha. Od té doby se toho v Lampionu událo poměrně hodně. Celkem proběhlo pět premiér a jedna se chystá ještě na konec měsíce, představilo se několik (nejen) pro Lampion zcela nových autorů, a tak už bylo na čase zprávu z Kladna trochu aktualizovat.

Zatím nejnovější inscenací Divadla Lampion jsou Prevítovi, jejichž předlohou je stejnojmenná kniha Roalda Dahla. Jde o příběh o panu a paní Prevítových, kteří jsou nechutní a zlí. Pan Prevít kdysi pracoval v cirkuse a chtěl být krotitelem, jenže byl takový prevít, že mohl krotit nanejvýš něčí bobky. Režie se ujal Radek Beran a z inscenace je patrné, že je Dahlův hnusný a často morbidní humor členovi Buchet a loutek velmi blízký. Pana Prevíta (hraje Jan Vejražka, činoherně i skrze loutku) tak režisér skutečně nechává na jevišti drezíro…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.