Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Skrytý loutkářský poklad, Loutkář 2/2017, s. 30

Musée suisse de la marionnette (Švýcarské loutkové muzeum) se nachází v západní části Švýcarska na hranici mezi německy a francouzsky mluvící částí země ve starobylém Fribourgu (německy Freiburg), hlavním městě stejnojmenného švýcarského kantonu s krásně zachovaným historickým centrem. Muzeum (a zároveň i divadlo, malá kavárna a knihovna) sídlí v patrové vile v meandru řeky Saany nedaleko kamenného mostu Pont de Milleu.

Rozlohou malé muzeum se nachází v prvním patře nově zrenovované budovy, kde je i sálek pro zhruba padesát diváků. Založeno bylo v 80. letech loutkářem (a také autorem mnoha loutek) Jeanem Bindschedlerem, který začal sbírat loutkářské teatrálie na svých mnoha cestách zejména po africkém kontinentu a asijském dálném východě. Od roku 1983 svou sbírku prezentoval na krátkodobých výstavách, Švýcarské loutkové muzeum se stálou expozicí bylo oficiálně otevřeno až roku 1985. Jeho kolekce …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.