Online archiv

Castang, Emmanuelle, Duchez, Claire: Dramaturgie snů, Loutkář 2/2017, s. 22–25

Philippe Genty (1938) je považován za jednoho z největších vizuálních básníků naší doby, který ovlivnil vývoj divadelního umění. Během setkání v jeho pařížském bytě jsme si společně s Éricem de Sarria, jedním z jeho dvorních herců a dlouhodobých spolupracovníků, připomněli tvorbu a vize tohoto mimořádného umělce.

Jak jste se dostal k divadlu?

Philippe Genty: K divadlu jsem se dostal úplnou náhodou, vlastně proto, že mě v dětství silně ovlivnilo několik tragických událostí.

Éric de Sarria: Nicméně už před nimi se projevil tvůj sochařský talent. Viděl jsem tě na fotkách jako malého chlapce na pláži obklopeného pozoruhodnými stavebními výtvory…

P.G.: Když mi bylo šest let, můj otec zemřel při lyžování, po pádu ze skalního převisu, a matka mi to dlouho tajila. Tehdy jsem do ní byl, jako všechny děti, zamilovaný. Zuřila 2. světová válka a nacisté vypálili domy v naší vesnici jako odpla…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.