Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Naše škola je otevřená světu, Loutkář 2/2017, s. 16–18

Ve světě loutkářského umění dnes hraje prim charlevilleský Institut international de la marionette (Institut loutkářského umění), pod nějž spadá i asi nejvyhlášenější loutkářská škola současnosti: École Nationale Supérieure des Arts de la Marionnette. Obojímu dnes „velí“ loutkářský dramatik, režisér, překladatel a zároveň pedagog Eloi Recoing.

Jaké hlavní cíle jste si stanovil jakožto nový ředitel Intitutu international de la marionette (IIM), jímž jste se stal v roce 2014? Jak se vám je daří naplňovat?

Převzal jsem vedení Institutu v přelomovém okamžiku jeho existence. V roce 2014 jsem nasedl do rozjetého vlaku, který léta řídila Margareta Niculescu. Zdědil jsem agendu rozpracovaného projektu nové budovy školy École Nationale Supérieure des Arts de la Marionnette (ESNAM), který byl iniciovaný Lucilou Bodson. Mým úkolem bylo úspěšně dokončit rozběhnutý projekt a přesvědčit naše vyučující, aby sc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.