Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Podivuhodné jsou někdy cesty loutkářů!, Loutkář 2/2017, s. 10–13

Protože má dlouholetá šéfredaktorka Loutkáře Nina Malíková k francouzské kultuře nejen srdečný vztah, ale pochopitelně i hluboké znalosti o ní, je celkem nasnadě, že jsem právě ji požádala o přehlednou sumarizaci dějin francouzského loutkářství, nástin česko-francouzských loutkářských vazeb a zodpovězení otázky, jak se vlastně z Francie stala dnešní loutkářská velmoc.

Ve Francii jste studovala, o francouzském divadle jste psala diplomovou práci a mnoho článků. Která kapitola dějin francouzského loutkářství vás nejvíc fascinuje?

Musím to trochu upřesnit – ve Francii jsem nestudovala, ale byla jsem tam na tříměsíčním studijním stipendiu a pracovala jsem tam převážně v Bibliothèque de l’Arsenal na své diplomové práci o Gastonu Batym a jeho vztahu k loutkám. Pokud jde o francouzské loutkářství, mám těch lásek víc, ale nejspíše je to loutkové divadlo francouzských literátů, zahrnující George…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.