Online archiv

Dzadíková, Lenka: Personifikovaná pamäť slovenského bábkového divadla, Loutkář 2/2017, s. 7–8

Keď som dostala ešte ako študentka Katedry divadelných štúdii zadanie pripraviť rozhovor s ľubovoľnou osobnosťou divadelného života, vybrala som si vtedy práve Vladimíra Predmerského a rozhovor potom vyšiel aj v časopise Loutkář (2/2008). Po takmer desiatich rokoch je znova dôvod na rozhovor.

Tento rok oslavuje Vladimír Predmerský 85 rokov a pre mnohých mladých teatrológov je stále inšpiráciou. Už som neraz počula vetu: Keď budem mať 80, chcem byť ako Predmerský. Stretávam ho nielen na premiérach bábkových divadiel, ale aj činoherných a operných súborov na celom Slovensku, nechýba na festivaloch, konferenciách, vernisážach…

Môžete mi prezradiť energetický zdroj a motiváciu vášho celoživotného profesionálneho nasadenia?

Za všetko môžu moji rodičia, rodina a život v mojom rodnom Trenčíne. Od detstva ma vodili na ochotnícke činoherné predstavenia a festivaly, hrával som v sokolskom bábkovom divadle, chodil som …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.