Online archiv

Malíková, Nina: Rytíř slovenského loutkového divadla, Loutkář 2/2017, s. 4–6

Nebudu předstírat v následujících otázkách neosobní vztah k dotázanému. Mám tu čest, že mu tykám. S Vladimírem Predmerským se totiž známe už léta – podle jeho osobního svědectví už od mých těch skoro dětských, podle vyprávění jiných už z jeho studií v Praze, také z jeho působení v bratislavské televizi, z letmých festivalových setkání v Plzni, na Mateřince, v Banské Bystrici a na kulturních akcích souvisejících s loutkovým divadlem, naposledy v Rusovcích při oslavě zápisu slovenského a českého loutkářství na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Ze sršatého a nesmiřitelného kritika se léty stal laskavý pozorovatel, glosátor a respektovaná osobnost, aniž by ztratil cokoli ze své náročnosti, a – někdy k překvapení mladších historiků i kritiků – výtečnou (a pro některé ne vždy příjemnou) paměť na dobu i skutky. Kdyby se i v našich zemích udělovaly tituly „rytíř kultury“, pa…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.