Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Jaklová, Lenka; Hamar, Juraj; Klíma, Miloslav; Makonj, Karel; Vašíček, Pavel; Malíková, Nina; Predmerský, Vladimír; Dubská, Alice; Lázňovská, Lenka; Doubrava, Stanislav; Chalupová, Simona; Formanová, Markéta; Jirásek, Pavel: Co přinese UNESCO?, Loutkář 1/2017, s. 63–73

Lenka Jaklová, publicistka

Mám zřejmě zvláštní nutkání dávat do pohybu události, které se zpočátku jeví jako zhola nemožné, provokativní, absurdní a co já vím ještě… Ať už jde o vizi revitalizovat barokní areál Kuks z evropských peněz, připomenout České republice a koneckonců i Francii význam Františka Kupky, pokusit se převézt malířovu „ztracenou“ a nalezenou urnu z pařížského hřbitova Père-Lachaise na Vyšehrad (to se mi žel nepodařilo), instalovat sochařskou křížovou cestu u Kuksu, nebo jako v tomto případě – nominovat (východo)české loutkářství do UNESCO… Vždy musí jít o dosud neprošlapanou a dostatečně trnitou cestu. Přiznávám – jsem trochu jurodivá. Baví mě myslet nemyslitelné.

O tom, proč a jak to všechno začalo, že na samém počátku byla idea nejtroufalejší – nominovat do UNESCO právě východočeské loutkářství, podnět, který nakonec vedl k úvaze o zapsání loutkářstv…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.