Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Malíková, Nina: Současné české loutkové divadlo jako ohrožený druh?, Loutkář 1/2017, s. 77–82

Není žádným tajemstvím, že je situace v českém loutkovém divadle v poslední době mnohými označovaná za znepokojivou. Kromě konstatování absence loutek v inscenacích loutkových divadel (a to jak statutárních, tak u nezávislých skupin) se při hledání příčin tohoto stavu stává předmětem kritiky dokonce i současná koncepce výuky na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, která je viněna z odklonu nejen od tradičních postupů, ale i v minulosti dosažených výsledků a vazeb.

Stav současného loutkového divadla je již delší dobu předmětem úvah nejen divadelních odborníků. Nad jeho prudkým a trochu nepřehledným či doposud i v teoretické oblasti neuchopitelným vývojem se ale ne pozastavují jen oni – jistý zmatek má i publikum. To se ptá, jestli je současná produkce ještě loutkovým divadlem. Nedovede si totiž jeho prolínání do alternativní oblasti srovnat se svou představou o loutkovém divadle …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.