Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Blecha, Jaroslav: Jedinečný příspěvek k historii českého amatérského loutkářství, Loutkář 1/2017, s. 50–51

Autor publikace Jan Novák, profesí lesní inženýr, srdcem a duší všestranný divadelník, patří bezpochyby k výrazným osobnostem, činovníkům, tvůrcům a také znalcům českého amatérského loutkového divadla. Je mimo jiné členem exekutivy Českého střediska UNIMA a především spiritus agens pražského ochotnického loutkového divadla Říše loutek. Svoji erudici v dané problematice prokázal již mnohokrát tvorbou scénářů řady úspěšných, nejen populárně, ale též odborně navržených výstav, přípravou a realizací výtečných loutkových inscenací, koncipováním a uspořádáním řady zajímavých Klubů UNIMA a také příspěvky publikačními.

Současnou knihou autor navazuje na sborník Nejstarší amatérské loutkářské soubory v ČSR (SAL SČDO, Olomouc 1983), v němž dříve představil 29 loutkářských skupin vybraných na základě kritéria jejich nejméně padesátileté existence. Jednalo se o jakýsi "reprezentati…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.