Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Vondráková, Adéla: Pózující inscenace, Loutkář 1/2017, s. 46–47

To první, co mohli pražští diváci z nejnovější inscenace Bajaja z produkce Studia Damúza vidět, byly divadelní fotografie a video trailer. A obojí působilo velmi dobře. Jenže pak se ukázalo, že stejně, jako se to často stává u hollywoodských filmů, tvůrci to nejlepší vyčerpali už v upoutávkách a na samotné dílo toho moc nezbylo. Nejsilnější stránkou inscenace je totiž právě její celková vizualita, zpracování loutek a scény. A vše ostatní jde trochu stranou.

Inscenace Bajaja v režii Filipa Jeviče skutečně působí dojmem, že je možné představení kdykoli zastavit, vyfotit a výsledný snímek rovnou tisknout. Hraje se na velkém stole na jedné noze, který lze na všechny strany naklánět, sklápět a otvírat v něm různá okénka. S dalšími prvky scénografie nakládá její autor Kamil Bělohlávek velmi úsporně – využívá jen trůn a houpací síť zavěšenou pod deskou stolu. Když pak v působivé scéně souboje…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.