Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Hledíková, Ida: Transformácia bábok v kontexte súčasných trendov (tu a tam), Loutkář 1/2017, s. 91–93

Medzinárodné kolokvium venované súčasnému stavu bábkového divadla v stredoeurópskom teritóriu s názvom Premeny bábky je príležitosťou vzájomne sa informovať o trendoch, ktoré dominujú v našich krajinách, ale aj platformou na hľadanie odpovedí na otázky, ktoré súvisia s premenami funkcie bábky, vzťahu herca a bábky, až po jej prítomnosť či neprítomnosť na javiskách súčasných (bábkových) divadiel.

Ako je všeobecne známe, vývoj bábkového divadla na západ od strednej Európy má odlišnú novodobú históriu a od toho sa odvíja aj súčasný stav tvorivého hľadania aj teatrologickej, bádateľskej reflexie. Pokiaľ bol vývoj bábkového divadla v Čechách a na Slovensku v minulosti podobný, do istej miery bola odlišná (už v 50tych rokoch) situácia v Poľsku, odkiaľ brali, pokiaľ sa dalo, československí tvorcovia inšpiráciu.

Zmena systému a otvorenie hraníc po roku 1989 priniesli vcelku plodnú spoluprácu medzi českými a …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.