Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Všechny školy vloží do programu to nejlepší, Loutkář 1/2017, s. 44–45

Katedra alternativního a loutkového divadla pražské DAMU se už třetím rokem podílí na vzniku v čísle již několikrát zmiňovaného, zcela mimořádného visegrádského projektu Three Layers of Telling a Story. O podrobnosti ze zákulisí příprav a charakteristiku nového mezinárodního studijního programu jsem požádala vedoucího katedry Jiřího Havelku a projektového manažera KALD Michala Somoše.

Kdo tento projekt inicioval a kdo se do něj zapojil? Jde skutečně o mezinárodní projekt výuky loutkářství?

Nabídka přišla z Budapešti na jaře 2014. Tamější Filmová a divadelní univerzita (SZFE) měla již v té době za sebou dvouleté zkušenosti s realizací mezinárodního magisterského programu Doc Nomads, určeného pro zájemce o tvorbu dokumentárního filmu z celého světa. Dodnes tento program provozuje společně s partnerskými školami z Bruselu a Lisabonu a každý rok do něj přijímá 20 nových studentů. I tak nám představa,…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.