Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Animace na úkor metafory, Loutkář 1/2017, s. 41–43

Od roku 1992 organizuje loutkové divadlo Ciróka v Kecskemétu každý druhý podzim setkání profesionálních maďarských loutkových divadel Magyarországi Bábszínházak Találkozója. V říjnu 2016 tak bylo možné si už po třinácté udělat základní představu o tom, co se mezi tamními loutkáři odehrává a kam se jejich tvorba ubírá.

Do města velikosti Hradce Králové, které leží v centrálním Maďarsku, se pravidelně sjíždí jedenáct stálých loutkářských souborů z celé země. Každý z nich zařadí do programu inscenaci z uplynulého období, kterou považuje za nejreprezentativnější. Výběr tedy nedělá žádný dramaturg či ředitel festivalu zvenčí, ale je na souboru samotném, čím se chce ostatním pochlubit a prezentovat divákům.

Vzhledem k tomu, že během socialistické éry nastolené po druhé světové válce bylo loutkové divadlo jako „buržoazní přežitek“ téměř zničeno, je obdivuhodné, jak se podařilo na př…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.